aksaraytb@tobb.org.tr
0 (382) 333 00 66

BAŞKAN ÖZKÖK ÇANAKKALE RUHU YAŞIYOR

BAŞKAN ÖZKÖK ÇANAKKALE RUHU YAŞIYOR

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Özkök, “Vatanını, milletini, ezanını korumak için savaşan ve düşmanlarına boyun eğmeyen göğsü iman dolu kahraman askerlerimizi rahmetle, şükranla ve saygıyla anıyorum” dedi.

Başkan Özkök mesajında, “18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihimizin en önemli zaferlerinden biridir. Sadece Türkiye tarihine değil dünya tarihine de etki etmiş ve yön vermiştir. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına temel hazırlayan bu zaferde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve askerlerimizin müthiş mücadelesi ve stratejisi ile düşman amacına ulaşamamıştır. Kutsal vatan toprakları için, bedenlerini siper eden ve canlarını veren, bir milletinin geleceğine etki eden aziz şehitlerimiz, askerlerimiz dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır.

Bu zaferle birlikte Çanakkale’nin geçilemeyeceği, bu vatanın bölünemeyeceği, milletimizin boyun eğmeyeceği tüm dünya tarafından bilinmiş ve kabul edilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatanını, milletini, ezanını korumak için savaşan ve düşmanlarına boyun eğmeyen göğsü iman dolu kahraman askerlerimizi, şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.