aksaraytb@tobb.org.tr
0 (382) 333 00 66

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE MİLLETVEKİLLERİNDEN BORSAYA ZİYARET

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE MİLLETVEKİLLERİNDEN BORSAYA ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  20 Milletvekili ve Parti meclis üyeleri ile Aksaray’ın sorunlarını dinlemek ve Mecliste dile getirmek üzere iki gündür şehrimizde bir takım ziyaretlerde bulunuyorlar. Heyet Bugünde Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK ve Yönetimini,Esnaf arkadaşları ziyaret ettiler. Ziyarete CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, İzmir Milletvekili Sevda ERDAN KILIÇ çevre illerde ki Milletvekilleri ve CHP İl Başkanı Ali Abbas ERTÜRK katılım sağladı.

Bugün farkındalıklı bir proje ile şehrimizi ziyaret eden vatandaşa dokunması himayesiyle  gelen CHP genel başkan yardımcısına, Vekillerine  ve  CHP yönetimine Teşekkür eden  Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK  “Aksaray iç Anadolunun gözdesi kalbinin attığı yerdir. Bölgesinde gün geçtikçe hızla ilerleyen bir Şehirdir. Türkiyenin tarımsal yönünde iç piyasını karşıladığı gibi ihracatta da önemli bir yeri vardır. Bizim olmazsa olmazımız tarım ve hayvancılıktır.  Türkiye’nin omurgası omurgasının da kalbi Aksaray’dır. Ticaret Borsası olarak Şehrin lokomotofi olarak hizmet vermeye devam ”dedi.

Geniş bir ekip ve yirmiyi aşkın bir yönetim ile Aksaray’a istekleri ve şikayetleri dinlemeye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel: ” Aksaray Ticaret Borsası Başkanımıza meclis üyesi arkadaşlarımıza bizleri kabul ettiği için teşekkür ederiz. Merkezden başlayarak ilçere, Çifçilerimize organize sanayimize herkesi dinlemeye geldik. Ticaret borsamıza bugün bu kampsamda ziyarete geldik. Gelmeden önce yaptığımız araştırmalarada Aksarayın tarım kenti olmasının yanında en büyük sorunun kuraklık olduğu gözler önüne geldi ve bizler Kuraklık sorununu aşmak için Aksarayımıza ne yapabiliriz düşüncesi ile yerinde incelemeye geldik” dedi. Soğuk kış gününde Aksaray’da olmaktan mutlu olduğunu. Havasının soğuk ama İnsanının sıcak ve çok misafirperver olduğunu söyleyen Açıkel Teşekkür etti.