aksaraytb@tobb.org.tr
0 (382) 333 00 66

STK TEMSİLCİLERİ VALİ HAMZA AYDOĞDU’YA SAHİP ÇIKTI

STK TEMSİLCİLERİ VALİ HAMZA AYDOĞDU’YA SAHİP ÇIKTI

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN VALİ HAMZA AYDOĞDU’YA DESTEK OLARAK ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Aksaray İl Özel İdaresinin 20 Kasım 2020 bütçe görüşmeleri sonrası mecliste üyesi bulunan bütün partilerin meclis üyeleri; Meclis Başkanı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri aracılığıyla ilimizin Valisini; ilin sorunları ile ilgili istişare yapmak üzere davet etmişlerdir. Bu toplantı, mecliste grubu bulunan siyasi partiler ile İl Özel İdaresinin en çok yatırım yapacağı kurumların birim amirlerinin de katılımıyla İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde gerçekleşmiştir.

 Böyle bir durum ortada iken; gerçekle hiçbir ilgisi olmayan, kasıtlı, taraflı ve kamuoyunu yanıltacak şekilde “Kente yatırım toplantısını AKP’lilerle yaptı” haberini yapmak; gazetecilik etik kuralları ile ve ahlaki değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır. 

Sayın Aksaray Valimiz Hamza Aydoğdu, İlk Günden itibaren yaptığı çalışmalar, ziyaretler ve açıklamalar ile siyasi dini ya da fikri mensubiyeti ne olursa olsun hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmemiş, yargılamamış ya da dışlamamıştır. Aksine Aksaray’ımızın özlemle beklediği birlik beraberlik sevgi ve kardeşlik ikliminin tesisinde çok büyük rol oynamıştır. 

Valimiz Sayın Hamza Aydoğdu’ya yönelik yapılan haksız ve yalan beyanlar bizleri derinden üzmüştür.

Valimizin tarafsız Aksaray sevdalısı ve herkese eşit mesafede olduğuna gece gündüz çalıştığına inanıyoruz. Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur.