aksaraytb@tobb.org.tr
0 (382) 333 00 66

TİGAD Üyelerinden ATB’ye Ziyaret

TİGAD Üyelerinden ATB’ye Ziyaret

Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği üyeleri ‘Yeni Nesil Gazetecilik’ konferansı dolayısıyla geldikleri Aksaray’da şehrin lokomotifi olan Aksaray Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Aksaray Üniversitesi’nde düzenlenen konferansa katılan TİGAD üyeleri etkinliğin ardından Aksaray’ın turistik alanlarını gezdi. Şehrin sembollerinden olan Ihlara Vadisi, Selime, Saratlı, Taptuk Emre, Yunus Emre, Somuncubaba, Sultanhanı gibi tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret eden TİGAD üyeleri gezilerin ardından tarım ve hayvancılık şehri olan Aksaray’ın lokomotifi konumunda bulunan Aksaray Ticaret Borsası’na da ziyarette bulundu. Tarım ve hayvancılık alanlarında yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler alan TİGAD üyeleri, Aksaray’ın marka kent olması yolunda yaptığı çalışmalar dolayısıyla Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilediler. Aksaray’ın tarım ve hayvancılık alanında markalaşması için çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirten ATB Başkanı Özkök, TİGAD üyelerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Özkök, Aksaray’ın potansiyeli yüksek bir şehir olduğunun vurgusunu yaparak, “Bir dizi etkinlik için şehrimizi teşrif eden TİGAD temsilcileri, borsamızı ziyaret ederek Aksaray’ımızı ve birçok tarihi ve tabii güzelliklerimizi de tanıma fırsatı buldular. Aksaray Ticaret Borsası olarak tarımsal potansiyelimiz ve Aksaray’ımız hakkında bilgiler vererek şehrimizin tanıtımına katkı sağladık. TİGAD temsilcileri de Aksaray’ımızın tarihi ve tabii güzelliklerine ve gelişim potansiyeline hayran kaldıklarını belirttiler. Aksaray’ın tanıtımı ve gelişimi adına çalışmalarımız ve projelerimiz devam edecektir” dedi.

Aksaray Ticaret Borsası’na gerçekleştirilen ziyarete Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, TİGAD Genel Sekreteri Uğur Eskier, Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ve TİGAD üyeleri katıldı.